Depilacja laserowa – kto może się na nią zdecydować i jak należy się przygotować do zabiegu?

Depilacja laserowa – kto może się na nią zdecydować i jak należy się przygotować do zabiegu?

Depilacja laserowa istnieje już od pewnego czasu, a mimo to nadal budzi wiele pytań i wątpliwości. Komu dedykowane są tego typu zabiegi? Jak trzeba się przygotować do depilacji laserowej? Sprawdzamy!

Depilacja laserowa – dla kogo?

Depilacja laserowa zyskuje na popularności i nie powinno to nikogo dziwić, bo wystarczy kilka serii zabiegów, by skutecznie pozbyć się dokuczliwego owłosienia na bardzo długi czas. Co więcej, depilacja laserowa oferowana jest na praktycznie wszystkie partie ciała. Nie ma znaczenia, czy chcemy pozbyć się owłosienia z ud, głębokiego bikini, czy też z pleców. Depilacja laserowa pozwala usuwać włoski praktycznie z każdej partii ciała, co jest jednoznaczne, z tym że tego typu zabiegi dedykowane są jednakowo kobietom, jak i mężczyznom, którzy zapragną pozbyć się irytującego owłosienia.

Depilacja laserowa – jak należy się przygotować?

Chęć pozbycia się owłosienia nie wystarczy, by z marszu zapisać się na depilację laserową. Od każdego, kto zdecyduje się na tego typu depilację, wymaga się odpowiedniego przygotowania. Jakiego? Każdy zabieg poprzedzać powinna konsultacja dermatologiczna, na której specjalista oceni nasz typ skóry i stan włosów. Na tym jednak nie koniec, ponieważ to właśnie dermatolog jest w stanie określić, czy nie występują żadne przeciwwskazania do depilacji laserowej. Jeśli dermatolog da nam zielone światło, możemy zapisać się na zabieg. Zanim jednak to zrobimy, pamiętajmy, by nie opalać się na co najmniej miesiąc przed planowanym zabiegiem. Należy także zrezygnować ze stosowania kremów do depilacji, czy środków złuszczających. Trzeba także przestać używać jakichkolwiek metod usuwania włosków wraz z cebulkami, jak również zrezygnować ze stosowania na miejsce depilowanej powierzchni kremów, maści, czy kosmetyków zawierających w sobie retinol, kwasy, czy witaminę A i C. Warto również pamiętać, że tuż przed zabiegiem w miejscu, gdzie chcemy pozbyć się owłosienia, należy zgolić włoski.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *