Jak wybrać tusz do rzęs

Jak wybrać tusz do rzęs

Makijaż oczu jest ważny dla każdej kobiety, czego dowodem jest tuszowanie rzęs nawet jeśli nie planujemy nigdzie wychodzić. Nie pomalowanie oczu sprawia, że makijaż nie jest pełny, w związku z czym nie należy rezygnować z tej czynności.

Tusz do rzęs upiększa oczy jednocześnie profilując ich kształt. Wiele kobiet stosując go pomija już sięganie po eyeliner czy kredki do oczu, bowiem precyzyjne wytuszowanie rzęs pozostawia wokół oka widoczną ramkę nadającą spojrzeniu głębi.

Jak używać tuszu do rzęs

Obecnie malując rzęsy należy stronić od uzyskania efektu posklejanych rzęs, które były modne w latach 60. Nanosząc tusz wziąć warto pod uwagę kształt oczu, kierując się cennymi wskazówkami stylistów.
W przypadku opadającej powieki w kąciku wskazane jest, by nie tuszować rzęs znajdujących się na dolnej powiece. Z zabiegu tego należy także zrezygnować, gdy rzęsy dolnej powieki są bardzo długie. Ich pomalowanie spowodowałoby uzyskanie długich linii niekorzystnie wpływających na wygląd i kształt oczu. Swoją uwagę skupić należy na wytuszowaniu rzęs z górnej powieki.
Jeśli zależy nam natomiast na uzyskaniu efektu długich i pogrubionych rzęs, po nałożeniu jednej warstwy kosmetyku rzęsy należy przypudrować a następnie zastosować tusz po raz drugi. Sypki puder nie tylko wydłuży rzęsy, ale zapobiegnie także ich sklejeniu.

Jak przedłużyć żywotność tuszu

Tusz do rzęs jest kosmetykiem, którego żywotność można przedłużyć. Jednym ze sposobów jest mycie szczoteczki raz w tygodniu, dzięki czemu z jej powierzchni zostaną usunięte resztki zaschniętego kosmetyku zaś sama szczoteczka zachowa swój pierwotny kształt. Pozbycie się zaschniętego ze szczoteczki tuszu zmniejsza także ryzyko sklejania się rzęs w czasie ich tuszowania.
Zamykając tusz należy wykonywać tę czynność bardzo delikatnie, a więc tak, by nie wtaczać do środka zbiorniczka powietrza przyspieszającego wysychanie tuszu.

Rzęsy podczas tuszowania mogą się posklejać. Jeśli tak się zdarzy, należy je rozczesać metalową lub plastikową szczoteczkę. Z czynnością tą należy poczekać aż tusz wyschnie.

Tuszując rzęsy należy rozpocząć od górnych rzęs. Aplikując kosmetyk należy wykonywać zygzakowate ruchy, dzięki czemu tusz zostanie rozprowadzony na każdej rzęsie. Pamiętajmy też, by szczoteczkę trzymać od górnej nasady kierując szczoteczkę ku górze. Nie pomijajmy również rzęs znajdujących się w kąciku oka.
Jeśli nasz tusz wysechł a my nie mamy nowego, możemy spróbować go ożywić dodając do niego odrobinę mleczka do demakijażu oczu. Zabiegu takiego nie należy wykonywać, jeśli tusz zawiera w sobie kaszmir.

Tusze do rzęs dostępne na naszym rynku nie tylko zmieniają kolor rzęs. Mogą je również pogrubić, podkręcić, wydłużyć a nawet odżywić.
Istotny w tym przypadku jest skład tuszu:
właściwości wzmacniające wykazuje witamina E, proteiny kaszmiru, ceramidy,
właściwości odżywcze – keratyna, wosk pszczeli i roślinny,
właściwości nawilżające i uelastyczniające to zadanie prowitaminy B5, wosków roślinnych i pszczelich a także chitosanu,
właściwości pogrubiające wykazują związki glinu, cząsteczki kaszmiru, jedwabiu oraz moheru. Tusz jest trwały i przyczepny za sprawą cząsteczek lateksu zaś o połysku decyduje silikon.

Tusz do rzęs wymaga zmycia odpowiednimi preparatami. W przypadku kosmetyków wodoodpornych należy sięgnąć po specjalne preparaty. Zdecydowanie się na preparaty delikatne mogą nie poradzić sobie z mocnymi kosmetykami, co mogłoby przyczynić się do podrażnienia okolic oczu.
Kobiety noszące szła kontaktowe powinny wybierać kosmetyki hypoalergiczne, które pozbawione są substancji alergizujących.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *