Leczenie nadpotliwości stóp

Pocenie się to naturalne zjawisko u ludzi i występuje u każdego. U jednego w mniejszym, a u drugiej osoby w większym stopniu. Jest to w pewnym sensie problem, a z drogiej strony nie. Za problem można uznać to wtedy, gdy pocenie się występuje za bardzo. Jest to wtedy nadpotliwość i można śmiało powiedzieć, że może ona występować tak naprawdę w każdej części ciała. Skupmy się tutaj jednak na czymś takim jak https://nadmiernapotliwosc.warszawa.pl/leczenie-nadpotliwosci-stop-warszawa/. Jest to problem może nie częsty, jednak przeszkadza w życiu codziennym i jest dość wstydliwy, ponieważ nikt z nas chyba nie chce, aby ktoś poczuł nieprzyjemny zapach po ściągnięciu przez nas butów czy skarpet. Jak zatem radzić sobie z tym problemem?

Różne sposoby

Jak się okazuje sposobów jest wiele i można próbować wielu rozwiązań jednak nie wszystkie są w pełni skuteczne. Od czego zacząć? Powinniśmy zacząć od tych najprostszych sposobów, które zbyt wiele od nas nie wymagają. Mam tutaj na myśli udanie się do apteki i kupienie różnego rodzaju preparatów przeciw poceniu się. Inny sposób to udanie się do dermatologa, który najpewniej przepisze nam podobne preparaty, które jednak mogą być bardziej skuteczne od tych z apteki. Wiele osób twierdzi jednak, że taka metoda jest mało skuteczna i warto spróbować czegoś innego. Jeśli więc zatem wszystko co powyżej nie jest skuteczne warto poszukać czegoś innego, a jak się okazuje sposobów jest wiele. W takim przypadku leczenie nadpotliwości stóp już raczej trzeba zakwalifikować jako chorobę. W jaki sposób to leczyć?

Inne metody

Ostatnimi czasy dość popularna metoda to zabiegi, w których wykorzystuje się botoks. Jest to w rzeczywistości toksyna botulinowa. Całość polega na wstrzyknięciu odpowiedniej dawki preparatu w konkretne miejsce. Pomoże to w zahamowaniu aktywności gruczołów potowych. Co przełoży się automatycznie na to, że przestaniemy się mocno pocić, a przecież taki jest nasz cel. Drugie rozwiązanie w tego typu leczeniu to zabieg jonoforezy, a więc coś takiego, że nasze stopy są poddawane działaniu odpowiednich prądów, jednak o niskim natężeniu, aby wszystko było w pełni bezpieczne. Jest jeszcze inna metoda, czyli symptatektomia. Jest to chirurgiczna metoda, dzięki której czasami leczenie nadpotliwości stóp jest skuteczne. Metoda ta jest bardzo mocno inwazyjna, więc pewnie dlatego mała ilość pacjentów się na nią decyduje jednak jeśli inne już nie pomagają warto spróbować czegoś takiego, aby po prostu rozwiązać jak najszybciej ten wstydliwy problem i wciąż cieszyć się życiem bez żadnego wstydu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *