Polacy nie są odporni na ból

Czy wiesz, że Polacy zażywają najwięcej środków przeciwbólowych, jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkich mieszkańców całej Unii Europejskiej? Czy rzeczywiście aż tak bardzo nas boli? A może częściej cierpimy na dolegliwości bólowe? Nie jesteśmy odporni na ból? Odpowiedzi na te pytania nie są jednoznaczne.

Dlaczego Polaków boli bardziej?

Jak potwierdza ośrodek leczenia bólu, Polacy łykają tak ogromną ilość tabletek o działaniu przeciwbólowym, ponieważ bagatelizujemy pierwsze objawy choroby. Łagodne symptomy powinny być dla nas sygnałem, który zmusza do wizyty u lekarza. Lekceważymy je i zagłuszamy schorzenia kolejnymi tabletkami. W tym czasie choroba się rozwija, a ból staje się przewlekły i znacznie silniejszy. Łykamy więc więcej tabletek. W żadnym przypadku nie jest to rozsądne rozwiązanie ani metoda na skuteczną walkę z bólem. Środki łatwo dostępne o działaniu przeciwbólowym tylko chwilowo dają ulgę, zwalczają czasowo objawy, nigdy nie przyczynę dolegliwości bólowych.

Warto również podkreślić, że ból pojawia się jeszcze z jednej przyczyny. To długie kolejki do specjalistów. Jeśli dowiadujemy się, że wizytę u konkretnego lekarza możemy mieć w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia dopiero za kilka lat, łatwo sobie wyobrazić jak przez ten czas zmieni się nasz organizm i jak wielkie spustoszenie zrobi w nim rozwijająca się choroba. Ból już w krótkim czasie może stać się nie do zniesienia, nie mówiąc o długim oczekiwaniu do medyka, by uzyskać pomoc.

Klinika leczenia bólu: https://cannabiclinic.com/ – koniecznie zajrzyj tutaj

Jak walczyć z bólem?

Medyk, dla którego miejscem pracy jest profesjonalna klinika bólu, potwierdza, że ważna jest profilaktyka, czyli zapobieganie oraz długofalowe działanie. Ból można skutecznie uśmierzać systematycznymi działaniami, które są w pełni naturalne i bezpieczne dla naszego ciała. Pamiętajmy, że farmakoterapia powinna być ostatecznością, zaś w pierwszej kolejności warto wypróbować domowe sposoby. Mowa tu o odpoczynku, relaksie, śnie, muzykoterapii oraz aromaterapii, ruchu, spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, sporcie. Metody te należy rzecz jasna dobierać odpowiednio do stanu zdrowia.

Coraz częściej sprawdza się też przychodnia terapii konopnej. Czy wiesz, że medyczna marihuana znajduje zastosowanie w kuracji przeciwbólowej bólu przewlekłego, ale też tego pooperacyjnego, a nawet w ramach leczenia paliatywnego? Kiedy medycy nie znajdują już sposobu na łagodzenie tych najbardziej przykrych dolegliwości w schyłkowej fazie życia, na ratunek przychodzą specjaliści od metod alternatywnych, które nierzadko wspierają w przywracaniu komfortu codziennego funkcjonowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *