Przeszczepy włosów – nowa technologia z użyciem robota medycznego ARTAS 9X

Kto z nas nie marzy o pięknych, zdrowych i gęstych włosach? Włosy to bardzo ważny element urody, który podkreśla rysy twarzy, dodaje uroku i charakteru. Włosy są szczególnie ważne dla kobiet, to one są jednym z elementów, który może sprawić, że twarz wygląda młodziej i promienniej, staje się bardziej radosna. Włosy są ważne również dla mężczyzn, szczególnie młodych, którzy chcą atrakcyjnie wyglądać i podobać się płci pięknej. Niestety, włosy często są zupełnie inne, niż byśmy sobie tego życzyli. Są słabe, przerzedzone, często wypadają. Zdarza się, że wypadanie jest bardzo nasilone, a na głowie pojawiają się łyse miejsca. Jest to często powodem kompleksów, izolacji i fatalnego samopoczucia. Na szczęście są metody, za pomocą których można odzyskać włosy, a co za tym idzie dobre samopoczucie.

Przyczyny wypadania włosów.

Włosy wypadają z wielu przyczyn. Czasami wypadanie jest spowodowane niewłaściwą dietę, brakiem witamin i minerałów. Bywa, że jest efektem źle dobranych środków pielęgnacyjnych lub zbyt silnych preparatów do koloryzacji czy rozjaśniania włosów. Do wypadania włosów przyczyniają się problemy hormonalne, choroby ogólnoustrojowe, choroby skóry, przyjmowanie niektórych leków, ciąża, a także silny stres. Jednak najczęstszą przyczyną utraty włosów jest łysienie androgenne. Jest to choroba, która dotyczy zarówno pań, jak i panów. Przyczyny choroby nie są do końca znane. Wpływ na nią mają czynniki genetyczne, zaburzenia hormonalne oraz stres. Leczenie łysienia androgennego jest bardzo trudne. Jeżeli doszło do zniszczenia mieszków włosowych, jedyną skuteczną metodą jest przeszczep włosów.

Przeszczep włosów – wskazania

Przeszczep włosów to metoda, dzięki której można znów cieszyć się ładną fryzurą. Pomaga walczyć z łysieniem i nadmiernym wypadaniem włosów, w wypadku, gdy inne metody zawiodły. Często jest jedyną alternatywą na porost włosów. Najczęstsze wskazania do wykonania transplantacji włosów to:

  • Łysienie androgenne
  • Łysienie na skutek wieku i starzenia się organizmu
  • Przedwczesne łysienie genetyczne
  • Wypadanie włosów na skutek choroby
  • Łysienie spowodowane chemoterapią

Metody przeszczepu włosów

Włosy można przeszczepiać wieloma metodami. Przeszczepy wykonywane są w warunkach ambulatoryjnych, w renomowanych klinikach medycyny estetycznej. Najczęściej stosowane metody to metoda strip, metoda bht oraz metoda Fue. Metoda strip wymaga dużej powierzchni dawczej, więc nie jest możliwa do zastosowania u sporej grupy pacjentów. Najbardziej skuteczna jest metoda Fue Artas, która jest małoinwazyjna, daje efekt naturalnych, zdrowych włosów. Jest to transplantacja wykonywana za pomocą robota medycznego najnowszej generacji Artas X9.

Metoda Fue Artas

Jest to najnowocześniejsza i najbardziej skuteczna metoda przeszczepu włosów, stosowana z powodzeniem na całym świecie. Jest polecana dla osób, z różnymi typami łysienia, również po radioterapii, chemioterapii oraz z bliznami pooperacyjnymi. Pozwala przeszczepić włosy nie tylko na głowę, ale również w okolicach rzęs, brwi, wąsów i brody. Jest metodą małoinwazyjną, przeprowadzaną w ramach chirurgii jednego dnia. Zabieg metodą Fue Artas poprzedzony jest konsultacją, na której lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem, w razie potrzeby zleca potrzebne badania, omawia przebieg transplantacji. Wykonywana jest symulacja efektów po zabiegu i określana ilość potrzebnych mieszków włosowych. Przed przeszczepem włosów pacjent poddawany jest  mezoterapii komórkami macierzystymi, które wzmacniają włosy i poprawiają warunki do wykonania przeszczepu.

Przebieg zabiegu

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, przeprowadza go robot w asyście lekarza i personelu medycznego. Po zabiegu nie jest wymagana hospitalizacja, pacjent może wrócić do domu.  Robot ARTAS 9X jest autonomicznym systemem do transplantacji włosów. Robot precyzyjnie przeszczepia włosy w odpowiednie miejsca, zapewnia doskonałe efekty oraz komfort pacjenta. System komputerowy, w jaki został wyposażony robot, ocenia jakość włosów i wybiera odpowiednie szczepy. W ciągu godziny jest w stanie pobrać 1000 meszków włosowych i może wykonać ok. 2000 miejsc do wszczepień. Zabieg wymaga planowania i nadzoru doświadczonego zespołu medyczne. Trwa od 4 do 6 godzin, w zależności od wielości przeszczepu. Praca z udziałem Artas X9 zapewniają naturalny efekt bez blizn i uszkodzenia istniejących włosów. Aby zlikwidować problem łysienia, wystarczy jeden zabieg. Przeszczep włosów jest komfortowy dla pacjenta, który nie odczuwa bólu ani dyskomfortu. Rekonwalescencja po zabiegu trwa do 2 tygodni, po kilku dniach pacjent może wrócić do normalnego funkcjonowania. Ranki na głowie goją się w ciągu tygodnia. Pierwsze efekty widoczne są po 6 miesiącach, natomiast efekt końcowy można zaobserwować po koło roku od wykonania zabiegu. Metoda z użyciem robota Artas jest najbardziej skuteczna, ponieważ robot wykazuje się dużo większą dokładnością i precyzją przy pobieraniu mieszków włosowych niż człowiek. Metoda ma najwyższą skuteczność spośród innych, stosowanych zabiegów. Przeszczepione włosy są odporne na wypadanie, ponieważ są pobierane z okolicy potylicy, czyli z obszaru, który nie jest narażony na działanie dihydrotestosteronu, odpowiedzialnego za łysienie androgenowe.

Każdy przeszczep włosów to metoda chirurgiczna, dlatego ważne jest, aby dokładnie zastosować się do zaleceń lekarza. Bardzo ważny jest również wybór kliniki i lekarza, który wykonuje zabieg. Klinika Sky Clinic to jedno z nielicznych miejsc w Polsce,gdzie wykonywane są przeszczepy metodą Fue Artas. W klinice pracują lekarzy z dużym doświadczeniem i umiejętnościami. Warto pamiętać, że tylko doświadczony lekarz zajmujący się na co dzień takimi  zabiegiem może prawidłowo doradzić wybór metody. Musi wziąć pod uwagę oczekiwania pacjenta oraz dostępne możliwości techniczne. Klinika Sky Clinic przeprowadziła największą ilość transplantacji, może pochwalić się najbardziej doświadczonym zespołem lekarskim. Z pomocy kliniki korzystają znani ludzie ze świata filmu i polityki, dla których wygląd jest bardzo ważny. Na zabiegi przyjeżdżają pacjenci nie tylko z Polski, ale również z Europy i Ameryki. Klinika Sky Clinic zapewnia kompleksową opiekę, począwszy od pierwszej konsultacji, po efekt końcowy. Dba o klienta na każdym etapie zabiegu, dzięki temu regularnie powiększa się grono zadowolonych pacjentów, którzy mogą cieszyć się efektami zabiegu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *