Sposób na piękne rzęsy

Sposób na piękne rzęsy

Każda kobieta niejednokrotnie w swoim życiu ulega wpływowi reklamy, która gwarantuje uzyskanie jej pięknych, grubych, podkręconych i zmysłowych rzęs wraz z każdym pociągnięciem innowacyjną szczoteczką. Nierzadko niestety efekt pozostawia wiele do życzenia i daje się zauważyć w postaci najnormalniej w świecie pomalowanych rzęs, które nie są ani podkręcone, ani wydłużone, a co gorsza rozmazują się, choć w reklamie obiecywano jego trwałość i odporność na łzy…

Niewątpliwie, piękne rzęsy jak z reklamy pomagają osiągnąć tusze do rzęs. Nie zawsze jednak ten z górnej półki, czytaj, kosztujący niemało, pozwoli ów efekt osiągnąć. Poszukując metody na pięknie prezentujące się rzęsy, skorzystać można z takich metod jak sztuczne rzęsy, kępki czy semipermanentne przedłużanie rzęs metodą 1:1.

Sztuczne rzęsy

Nie każdy wie, że sztuczne rzęsy wymyślił człowiek o nazwisku Factor, którego produkty opatrzone są marką Max Factor. Ich początek przypada na przełom lat 20. i 30., kiedy to sztuczne rzęsy zaprezentowane zostały po raz pierwszy na Phyllis Haver, gwieździe kina niemego. Ich zafascynowanie przypada na lata 40., kiedy to sztuczne rzęsy nosiła między innymi Marlene Dietrich. Lata 60. to istny szał na noszenie sztucznych rzęs.

Sztuczne rzęsy w Polsce furory nie zrobiły, ta to głównie za sprawą ich trudności w zdobyciu, wysokiej ceny oraz niskiej świadomości, przede wszystkim tej dotyczącej ich zastosowania.
Obecnie sztuczne rzęsy dostępne są w perfumeriach, drogeriach, mniejszych i większych sklepikach. Krótsze, dłuższe, z piórami, cekinami, mini tubką kleju… Czy zdarzyło się nam skorzystać z możliwości, jakie daje opakowanie sztucznych rzęs?
Okazuje się, że istnieje całkiem spora grupa kobiet, która zakupiła sztuczne rzęsy (podobnie zresztą jak paznokcie) lecz nigdy nie odważyła się na ich założenie. Aby bowiem je „zamontować” potrzebna jest wprawa a tym samym odważenie się i spróbowanie, najlepiej do pochodzenia w domu i przetestowania czy metoda ich nakładania jest wystarczająco dobra, żeby rzęsy trzymały się przez dłuższy czas.
Pasek rzęs dostępny w sklepach ma standardowy rozmiar, oczy zaś są różne. W zależności od potrzeby sztuczne rzęsy należy zatem skracać na długości paska. Przyciąć możemy również same rzęsy, jeśli wydaje się nam, że te zakupione są za długie i źle byśmy się z takimi czuły. Pamiętajmy, że zadaniem sztucznych rzęs jest upiększenie, nie zaś nadanie efektu zmęczenia i obciążenia oczu.

Sztuczne rzęsy wymagają zastosowania kleju. Każde opakowanie go zawiera, jednak miejmy świadomość, iż produkt ten może wywołać alergię, wobec czego nie zaleca się wykorzystywania go przez osoby z oczami wrażliwymi.

Jak przykleić sztuczne rzęsy?

Metod przyklejania sztucznych rzęs jest wiele i każdy powinien praktykować tę, która najbardziej mu odpowiada. Aby się jednak przekonać, która jest najlepsza, trzeba ćwiczyć. Trening, jak mówi bowiem przysłowie, czyni mistrza.
Rzęsy mogą znajdować się w pojedynczym kawałku, wobec czego wymagają one przycięcia ich na odpowiednią długość. W opakowaniu dostępny jest też klej, którym należy posmarować ich krawędź.
Tak przygotowane sztuczne rzęsy przyklejamy do powieki, dociskając je palcami wskazującymi, przytrzymując je przed około 10 sekund na długości od wewnętrznego do zewnętrznego kącika oka.
Miejsce sklejenia pokrywamy warstwą eyelinera, dzięki czemu zostanie ono zatuszowane, następnie przechodzimy do użycia maskary.
Dla tych, które wolą najpierw zobaczyć, krótki film instruktażowy:

Osoby, które mają do czynienia z przyklejaniem rzęs stosunkowo często dzieląc się radami mówią, że:

  • zamiast palca, którym większość osób zwykło dociskać rzęsy, lepiej użyć łyżeczkę. Przykładając ją delikatnie na powiekę, przyklei ona sztuczne rzęsy na całej ich długości,
  • dla niewprawionych zaleca się wytyczenie linii eyelinerem, zbędne będzie też dokonywanie późniejszych poprawek z wykorzystaniem tego kosmetyku,
  • przed przyklejeniem rzęs wskazane jest ich wymodelowanie, a więc przycięcie na długość, która będzie nam najbardziej odpowiadała a tym samym zapewni naturalny wygląd,
  • kupując klej warto zakupić ten w czarnym kolorze, nie będzie go widać; jeśli w czasie aplikacji, w którymś miejscu nie będzie wystarczająco dużo kleju, można uzupełnić jego brak przy użyciu wykałaczki,
  • nosząc okulary sztuczne rzęsy nie mogą być zbyt długie, czyli nie mogą dotykać szkieł,
  • sztuczne rzęsy można wykorzystywać kilka razy. Po ich ściągnięciu można je starannie włożyć do pudełka, w którym były kupione, dzięki czemu zachowają swój naturalny kształt

Kępki rzęs

Kępki rzęs to kolejna propozycja na przedłużenie, zagęszczenie i wymodelowanie oka. Metoda niedroga, łatwa, jednak krótkotrwała. Zalotnie wywinięte w kąciku rzęsy zwracają uwagę na spojrzenie, natomiast skupione w środkowej części oka optycznie je otwierają.
Kępki należy przyklejać bezpośrednio do skóry, nie zaś, jak niektórzy robią to błędnie, do rzęs.
Można pozostawić je na 2-4 dni lub usunąć podczas wieczornego demakijażu.
Kępki dostępne są w ofercie wielu marek kosmetycznych, między innymi Inglot czy Eyelure. Są łatwe i szybkie w aplikacji, do podstawowych minusów zaliczyć można na przykład fakt, iż posiadają jednakową grubość i nie zwężają się, jak naturalne rzęsy, ku dołowi.
Doklejenie kępek, podobnie jak sztucznych rzęs, wymaga wprawy a po ich przyklejeniu odczekania kilku minut, aby klej spełnił swoje zadanie.

Semipermanentne przedłużanie rzęs

Trzecią metodą na uzyskanie pięknie prezentujących się rzęs jest semipermanentne przedłużanie rzęs, metoda stosunkowo nowa, choć ciesząca się już sporym zainteresowaniem.
Metoda ta wykorzystuje trwały i elastyczny klej, którym przyklejane są sztuczne rzęsy w proporcji 1:1. O trwałości tej metody decyduje żywotność naturalnych rzęs, z którą wypada sztuczna rzęsa.
Rzęsy, które są wykorzystywane do tej metody są bardzo zbliżone do tych naturalnych, są bowiem wywinięte, zwężają się również ku końcach.
Do wyboru mamy też różne stopnie grubości, podkręcenia, kolory.
Ze względu na trudność oraz czasochłonność, metodę tę wykonuje się u specjalistów, którzy fachowym okiem dobiorą sztuczną rzęsę i przykleją ją do tej najbardziej odpowiedniej. Po 2-3 tygodniach konieczna jest kolejna wizyta celem uzupełnienia ubytków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *