Sposoby na poprawienie kondycji seksualnej

Seks jest niezwykłym doświadczeniem i warto dążyć do tego, by jak najdłużej sprawiał nam przyjemność. Wielu z nas rezygnuje z przyjemności związanej z tą aktywnością z powodu słabej kondycji seksualnej. Warto rozbudować tę sprawność poprzez kilka zmian w życiu.

„W zdrowym ciele zdrowy duch.”

Stare, lecz nadal aktualne przysłowie odnosi się również do sfery seksualnej. Warto zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie, by poczuć efekt świeżości w łóżku. O czym trzeba pamiętać?

– Zbilansowana dieta – najważniejsze założenia zdrowego odżywiania to spożywanie produktów lekkostrawnych, ale bogatych w witaminy, mikro i makroelementy. Warto też pamiętać o wypijaniu odpowiedniej ilości płynów. Zadbanie o dietę spowoduje nie tylko spadek wagi, ale także lepsze samopoczucie, a co za tym idzie więcej siły do igraszek.

– Aktywność fizyczna – codzienna porcja ruchu pozwala zachować prawidłową wagę, jędrną i gładką skórę oraz wyzwala endorfiny, które powodują radość i chęć do działania w różnych obszarach życia.

– Odpowiednia ilość snu – w obecnych czasach człowiek ciągle za czymś goni, bierze na siebie coraz więcej obowiązków zapominając o takiej prozaicznej czynności jak sen. Bez snu organizm nie ma możliwości regeneracji i odpoczynku, a więc nie ma siły do działania, także do seksu.

– Badania kontrolne – czasami przyczyną problemów łóżkowych może być zły stan zdrowia. Wiele chorób cywilizacyjnych takich jak otyłość, cukrzyca, choroby tarczycy wpływają również na libido i osłabienie organizmu.

– Brak używek – może wydawać się, że alkohol i narkotyki dodają energii, sprawiają, że świat wydaje się bardziej atrakcyjny, ale prawda jest taka, że używki niszczą organizm zarówno w płaszczyźnie fizycznej, jak i psychicznej.

– Relaks i mniej stresów – seks bywa dla niektórych odskocznią od problemów, ale nie warto podchodzić do niego w ten sposób. Ma on być źródłem radości i przyjemności, więc warto dbać o to, by do łóżka nie przynosić zmartwień i kłopotów.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Być może naszą kondycję seksualną pobudzą niewielkie zmiany we współżyciu. Warto zmienić dotychczasowe zbliżenia w łóżku, pod kołdrą na seks pod prysznicem. Możemy też wybrać się do lasu, na łąkę czy po prostu zaszaleć w samochodzie. Warto też sięgnąć po gadżety lub bieliznę erotyczną, bo potrafią one wzbudzić na nowo pożądanie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *