Zagęszczanie rzęs

Zagęszczanie rzęs

Każda kobieta marzy o tym, by mieć długie, czarne i gęste rzęsy. Takie, których najlepiej nie trzeba by było każdego dnia traktować znamienitą ilością tuszu do rzęs, jak i innych specyfików, by podkreślić oprawę oczu. Kosmetyka dziś jednak pozwala nam na skorzystanie z szeregu zabiegów, dzięki którym rzęsy stają się zagęszczone, jak i znacznie dłuższe, nie powodując sztucznego efektu.

Co mamy do wyboru?

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na fakt, iż najlepsze efekty daje przedłużanie i zagęszczanie rzęs w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. To gwarancja najbardziej trwałych efektów, jak i zastosowania bezpiecznych specyfików, które nie będą powodowały między innymi reakcji alergicznych. Zabiegi ów możliwe są również do wykonania we własnym domu, przy czym efekty nigdy nie będą tak dobre i pewne, jak te, które zyskujemy w salonie kosmetycznym.

Zacznijmy od wyjaśnienia, na czym polega zabieg przedłużania oraz zagęszczania rzęs. Określany jest, jako semipermanentny, czyli półtrwały. Do zabiegu wykorzystywane są rzęsy, które stają się praktycznie niemożliwe do odróżnienia od naturalnych. Są wygięte w tym samym kierunku, co naturalne rzęsy. Grubsze u podstawy i zwężające się ku końcowi.

Zabieg pozwalający osiągnąć efekt wydłużenia i zagęszczenia, polega na przyklejaniu pojedynczych rzęs w odległości 1 mm od powieki. W ten sposób uzyskuje się najlepszy i najbardziej naturalny efekt. Rzęsy stosowane do zabiegów wykonywane są z jedwabnych włókien. Charakteryzują się elastycznością, odpornością na zginanie oraz dopasowaniem do rzęs naturalnych, co oznacza, że poruszają się wraz z nimi. Regularne uzupełnianie sprawia, że praktycznie niemożliwym staje się ich odróżnienie od rzęs naturalnych.

Bezpieczeństwo zabiegu i czas jego trwania

Profesjonalny salon kosmetyczny to gwarancja, że zabieg będzie w pełni bezpieczny. Metoda doklejania „rzęs do rzęs” nie jest w żaden sposób niebezpieczna i nie wiąże się z jakimikolwiek skutkami ubocznymi, o ile wykonuje je specjalista, z zastosowaniem odpowiednich metod i materiałów. Przedłużone rzęsy wypadają, gdy kończy się ich cykl życia, a w ów miejscu rośnie nowa, zdrowa rzęsa. Jej cykl życia nie jest zatem w żaden sposób zakłócony.

Pierwszy zabieg przedłużania rzęs trwa przez 2 do 4 godzin. Dokładny czas zależny jest od ilości naturalnych rzęs, a także efektu, jaki chcemy osiągnąć. Kolejny zabieg polegający na uzupełnianiu trwa przeważnie około 2 godzin, ale dokładny czas trwania również uzależniony jest od tego, w jakim stopniu niezbędne staje się uzupełnienie.

Zabieg uzupełnienia rzęs wykonuje się najwcześniej po 3-5 tygodniach. Choć indywidualnie czas też może być zmienny, w zależności od tego, jak wiele rzęs zostały doklejonych, jaki efekt chcemy osiągnąć, jak i, czy zabieg został wykonany w pełni profesjonalnie. Cykl życia naturalnych rzęs to czas 60-90 dni. Każda rzęsa naturalna, która kończy swój cykl życia wypada wraz z rzęsą przedłużoną. Po czasie 2-4 tygodni wypada około 1/3 rzęs naturalnych i jest to całkowicie normalne zjawisko.

Pamiętać należy również o tym, że generalnie nie istnieją szczególne przeciwwskazania do wykonywania ów zabiegu. Klienta musi mieć jednak „zdrowe” oczy, jak i okolicę. Nie może borykać się z żadną infekcją bądź zakażeniem w okolicy oczu. Nie zaleca się również wykonywania zabiegu u tych pań, które cierpią na łysienie bądź poddawane są chemioterapii. Do zabiegu konieczne jest posiadanie własnych, naturalnych rzęs.

Rodzaje sztucznych rzęs

Na rynku znaleźć można kilka rodzajów sztucznych rzęs, które wykorzystywane są do zabiegu przedłużania i zagęszczania rzęs naturalnych. Do wyboru są:

  • rzęsy jedwabne – najbardziej naturalne, pod względem efektu końcowego. Ponadto pozwalają na to, by w nich pływać, nosić soczewki kontaktowe, jak i robić pełny makijaż. Zaleca się jedynie niestosowanie mocnych, wodoodpornych tuszy, ponieważ działają one niszcząco na każdy rodzaj rzęs. Zarówno naturalnych, jak i sztucznych;
  • rzęsy z futra norek syberyjskich – wyróżniają się pod tym względem, że są tej samej grubości, ale różnej długości. Dają więc doskonałą imitację rzęs naturalnych, które nigdy nie są tej samej długości. Nie obciążają, ponieważ są wyjątkowo lekkie i bardzo delikatne. Pozwalają wykonywać te same czynności, jak i makijaż, co w przypadku rzęs jedwabnych. Należy jednak wybierać tusze bazujące na wodzie, żeby ich nie zniszczyć. Nadto klienta winna się upewnić czy nie ma uczulenia na futro norek bądź stosowany do ich nakładania klej;
  • rzęsy syntetyczne – tutaj wybór jest o wiele większy, jeśli weźmiemy pod uwagę grubość, długość i rozmiary rzęs. Z drugiej strony są one jednak zdecydowanie mniej delikatne i elastyczne. Nie oznacza to, że nie uzyskamy fajnego, naturalnego efektu. Nadto wybór względem rozmiarów pozwala optymalnie dobrać rzęsy do każdego oka. Dużą zaletą jest również to, że nie uczulają. Trzeba jednak zachować szczególną ostrożność przy ich rozczesywaniu oraz pielęgnacji, ponieważ łatwo się plączą;
  • kępki rzęs – jak sama nazwa wskazuje, do wyboru mamy kępki. Także w różnych rozmiarach względem grubości, długości, jak i liczby połączonych ze sobą rzęs. Dają możliwość uzyskania równie ciekawego efektu, ponieważ doklejamy je tylko w miejscach, w których brakuje nieco naturalnych rzęs. Można na przykład uzyskać efekt znacznie dłuższych i bardziej spektakularnych rzęs w zewnętrznych kącikach oczu. Kępki sztucznych rzęs można również dowolnie modelować. Zatem wady i zalety podobne, jak w przypadku wyżej wymienionych.

Metody przedłużania rzęs

Istnieje kilka metod przedłużania rzęs, a są to:

  • metoda 1:1 – polega na doklejaniu rzęsy jedwabnej do naturalnej. Nie dochodzi do bezpośredniego kontaktu ze skórą, ponieważ rzęsa przyklejana jest w odległości 1mm od powieki. Nad krawędzią skóry, od „góry” rzęsy. To nie tylko gwarancja bardzo naturalnego efektu, ale i praktycznie żadne ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej na klej;
  • metoda 2:1 – dwie sztuczne rzęsy przyklejane są do jednej rzęsy. Od góry metodą, jak 1:1, a druga rzęsa od dołu. Stosuje się w tym wypadku tylko rzęsy z futra norek, ze względu na ich lekkość. Dzięki tej metodzie uzyskuje się w dużej mierze efekt zagęszczenia;
  • metoda 3:1 – w tym wypadku również stosuje się rzęsy z futra norek, ze względu na ich lekkość. Trzy rzęsy przyklejane są do jednej rzęsy naturalnej. Daje to maksymalny efekt wydłużenia oraz zagęszczenia. Metoda ta sprawdza się przede wszystkim u kobiet, które mają dość rzadkie rzęsy;
  • metoda blink&go – efekt z zastosowaniem tej metody utrzymuje się do dwóch tygodni. Rzęsy poliestrowo-jedwabne doklejane są pojedynczo, ale nie do każdej rzęsy naturalnej. Powstaje tutaj niewielka asymetryczność dająca jeszcze bardziej naturalny efekt. Zabieg trwa zdecydowanie szybciej, bo około godziny i jest tańszy. Różnica zauważalna jest również w kleju, bowiem w tej metodzie stosuje się klej wolnoschnący, zaś w pozostałych szybkoschnący;
  • pozostałe metody – w wielu salonach kosmetycznych stosuje się autorskie metody, które zwykle są miksem wyżej wymienionych. Można pokusić się o ekstremalne zagęszczenie i wydłużenie doklejając na przykład 6 rzęs z norek do jednej rzęsy naturalnej. Dla odważnych pań oferowane są rzęsy kolorowe, jak i w różnych długościach oraz grubościach.

Pielęgnacja rzęs przedłużanych

Przedłużone rzęsy z powodzeniem znoszą normalny makijaż. Należy jednak unikać mocnych i wodoodpornych tuszów. Należy również unikać tłustych substancji do usuwania makijażu. Zamiast wszelkiego rodzaju mleczek lepiej wybrać płyn micelarny. A jeśli chcemy maksymalnie długo cieszyć się osiągniętym efektem, dobrze jest w ogóle zrezygnować z tuszowania rzęs. Tym bardziej, że dobrze wykonany zabieg daje naturalny efekt i sprawia, że rzęsy wyglądają na długie, gęste i piękne, bez ich malowania. Rzęs nie należy również nadmiernie „macać”, jak i wyrywać. Ponadto pierwsze dwa dni po zabiegu dobrze jest unikać zbyt gorącego prysznica, sauny, basenu, jak i zbyt dużej wilgotności.

Przedłużanie rzęs – ceny i opinie

Zabieg przedłużania rzęs kosztuje od około 150-200 złotych wzwyż. Uzupełnianie zaś około 100-150 złotych. Ceny uzależnione są przede wszystkim od wybranego salonu kosmetycznego, a także od wielkości miasta. Im większe miasto, tym wyższe ceny zabiegu.

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs cieszy się dużym powodzeniem wśród pań. Przede wszystkim profesjonalnie wykonane zabiegi dają bardzo dobre efekty. Możliwość wystąpienia reakcji alergicznych na stosowany klej jest właściwie znikoma. Pielęgnacja i możliwość późniejszego wykonywania makijażu, pływania czy też noszenia soczewek kontaktowych nie sprawia żadnych problemów i nie powoduje niszczenia się rzęs.

Należy jednak zwracać uwagę na wybór produktów oraz salonów kosmetycznych. Najmniej trwałe efekty przynosi doklejanie rzęs na własną rękę. Nieumiejętnie wykonane powoduje, że nie utrzymują się one tak długo, jak powinny. Ponadto zakup najtańszych kępek czy też całych rzęs na pasków to nierzadko wybór produktów najniższej jakości, w tym również dołączonych do opakowania klejów. Nietrudno więc o uczulenie ze względu na klej, nietrwały efekt, jak i trudność w samodzielnym doklejeniu wybranych rzęs.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *