Złapały Cię dolegliwości żołądkowe? Teraz możesz szybko uzyskać potrzebne leki i zwolnienie lekarskie.

Mdłości, wymioty, biegunka…niestety każdy z nas zna te objawy. Czasami są spowodowane wirusem, czasami zatruciem pokarmowym, czasami stresem. Zazwyczaj kiedy dokuczają nam dolegliwości żołądkowo-jelitowe robimy wszystko, żeby nie oddalać się zbyt daleko od łazienki. Dlatego właśnie e-recepta i lekarz online mogą być dla nas w takim momencie ratunkiem.

Jakie leki mogą pomóc na dolegliwości żołądkowo-jelitowe?

Czasami dolegliwości mogą przejść same w ciągu kilku dni, ale czasami możemy potrzebować pomocy lekarza i kilku dni wolnego. W zależności od powodu naszych problemów lekarz może nam przepisać leki przeciwbólowe, rozkurczowe, wspomagające trawienie czy przeciwwirusowe. Bardzo ważne jest też spożywanie produktów lekkostrawnych i picie wody oraz elektrolitów.

Jak działa usługa medyka online i recepta, którą wystawia?

Konsultacja online to usługa, która została stworzona dla wygody pacjentów. W ten sposób mogą oni ominąć cały proces rejestracji w przychodni, która czasami może oznaczać wstawanie skoro świt i dzwonienie 30 razy pod ten sam numer. W ten sposób osoby chore nie muszą też wychodzić z łóżka – wszystko odbywa się online.

W celu umówienia się na konsultację wystarczy wejść na stronę Telemedyk i wypełnić formularz. Jeżeli posiadamy jakieś wyniki badań, to możemy je załączyć. W krótkim czasie (czasem nawet kilkunastu minut) skontaktuje się z nami lekarz, który przeprowadzi z nami wywiad. Zada nam pytania na temat naszego stanu, po czym wystawi diagnozę. Na koniec e-wizyty wystawi nam receptę na potrzebne leki i ewentualne zwolnienie lekarskie.

Czym różni się e-recepta online od tej tradycyjnej?

Tak naprawdę tylko formą jej wystawienia. Zamiast kartki papieru otrzymujemy czterocyfrowy kod, który wystarczy podać w aptece wraz z PESEL-em. Jest ona respektowana przez wszystkie apteki w Polsce. Dzięki niej nie musimy mieć przy sobie papierowej wersji recepty i wszystko jest o wiele łatwiejsze. Jeżeli ktoś z naszych bliskich zrealizuje receptę, to dzięki usługom online nie będziemy musieli nawet wychodzić z domu podczas choroby.

E-recepta online to nie wszystko

Podczas konsultacji możemy uzyskać też e-zwolnienie. Ponieważ dzisiaj nie musimy już zanosić zwolnienia do naszego pracodawcy, to dzięki temu rozwiązaniu naprawdę wszystko (konsultacja, recepta i zwolnienie) możemy załatwić przy pomocy naszego laptopa i bez ruszania się w łóżka (albo bez ruszania się z łazienki).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *